• امروز چهارشنبه، ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

زندگی نامه آیت الله سید علی حسینی اشکوری

زندگی نامه حضرت آیت الله سیدعلی اشكورى آیت الله سید علی حسینی اشکوری در سال 1337 در خانواده ای اهل علم و هجرت و جهاد و در خاندانی از سلاله زهرای اطهر (س) دیده به جهان گشودند . ایشان وارث سجایای آباء و اجدادی بودند که نسل به نسل درکسب معارف الهی و کار هدایت مردم کوشیده اند. پدر بزگوار ایشان مرحوم آیت الله سید محمد اشکوری از عالمان ربانی و فیلسوف به شمار می رفتند ایشان پس از طی مدارج علمی در حوزه نجف اشرف و کسب اجازه اجتهاد از علمای معاصر خویش به مشهد مقدس مهاجرت نمودند .

و طلاب و فضلای بسیاری را از محضر درس خویش بهره مند نمودند ایشان با توجه اهتمامی که به تحصیل علم فرزندان خویش داشتند به نجف مهاجرت نمودند. آیت الله اشکوری در اوایل کودکی همراه با والد از مشهد مقدس به نجف اشرف مهاجرت نمودند و پس از گذراندن دوره ی ابتدایی وارد حوزه مبارکه نجف اشرف شدند و پس از طی نمودن دوره ی مقدمات و سطح عالی به درس خارج آیت الله شهید محمد باقر صدر راه یافتند.

ایشان از آغاز جوانی در سال های پیش از انقلاب همراه با نهضت اسلامی و همگام با انقلابیون در صف مبارزان قرار گرفتند و برای دفاع از آرمانها از هیچ گونه فداکاری دریغ نورزیدند و در همین راستا توسط حزب بعث عراق دستگیر و شکنجه های فراوانی متحمل شدند و پس از آزادی به ایران بازگشتند و در دوران جنگ تحمیلی جهت تبلیغ راهی جبهه شدند و در مناطق مختلف از قبیل سوسنگرد و آبادان حضوری فعال داشتند ایشان پس از ورود به ایران با پیروزی سیره نیکانشان به ادامه تحصیل در حوزه علمیه قم مشغول شدند و سالیان دراز ازمحضر عالمان فرزانه بهره مند گردیدند و به دریافت اجتهاد مطلق نایل شدند و هم اکنون یکی از چهره های علمی در حوزه و اساتید با سابقه در دانشگاه می باشند وهمواره سعی نموده اند ارتباط حوزه و دانشگاه را که برکات بسیاری برای جامعه اسلامی در بردارد

را نه به صورت شعار بلکه در عمل تقویت نمایند حاصل بیش از ربع قرن تحصیل در حوزه علمیه نجف و قم تربیت شاگردانی فاضل و توانمند هم در حوزه و هم دانشگاه و هم چنین تالیفات دی قیمت ایشان است که به اختصار به معرفی این آثار پرداخته خواهد شد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر آیت الله سید علی حسینی اشکوری می باشد.
Designed By MSH313