• امروز چهارشنبه، ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
چه فرقی میان نمایش انگشتان پیامبر (ص) و نمایش چهره مبارک آن حضرت وجود دارد؟ مگرحضرت یعقوب ویوسف صدیق علیهما السلام جزء انبیا نیستند ! چگونه نسبت به نمایش چهره آنان ونقش بازی کردن ایرادی نیست ؟ چگونه فیلم های کارتونی زندگانی انبیاء عظام، ابراهیم ،نوح ،موسیف عیسی داوود ،سلیمان .... صلوات الله علیهم مورد اشکال قرار نمی گیرد ؟ ممکن است گفته شود ممنوعیت نمایش از باب کذب و دروغگویی است زیرا چهره نگاری آن حضرات خیالی است نه واقعی. - پایگاه اطلاع رسانی آیت الله سید علی حسینی اشکوری

چه فرقی میان نمایش انگشتان پیامبر (ص) و نمایش چهره مبارک آن حضرت وجود دارد؟ مگرحضرت یعقوب ویوسف صدیق علیهما السلام جزء انبیا نیستند ! چگونه نسبت به نمایش چهره آنان ونقش بازی کردن ایرادی نیست ؟ چگونه فیلم های کارتونی زندگانی انبیاء عظام، ابراهیم ،نوح ،موسیف عیسی داوود ،سلیمان .... صلوات الله علیهم مورد اشکال قرار نمی گیرد ؟ ممکن است گفته شود ممنوعیت نمایش از باب کذب و دروغگویی است زیرا چهره نگاری آن حضرات خیالی است نه واقعی.

پاسخ این است اولاً :بخشی از اوصاف در احادیث و کتب تاریح ذکر شده است ثانیاً : اینگونه امور بصورت تقریبی انجام می گیرد مانند مجسمه سازی ظاهراًهیچ دلیلی بر منع وجود ندارد و در صورت شک هم مقتضای قاعده جواز است در نتیجه نمایش آن چهره های مبارک برای بیان سیره و روش زندگانی آن بزرگواران و بیان تاریخ در صورتی که موجب اهانت و وهن نباشد اشکالی ندارد و ازامور مهم در این رابطه شخصیت بازیگر و نمایش گر است که وی انسان ناهنجاری از نظر شخصیتی نباشد. قابل توجه است که صدا وسیما در این رابطه طبیعی است که باید از نظر مبارک رهبری پیروی نماید.
برچسب ها: ؛
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر آیت الله سید علی حسینی اشکوری می باشد.
Designed By MSH313