• امروز دوشنبه، ۱۰ مهر ۱۴۰۲
آیا ممکن است در رابطه با سئوال فوق الذکر استدلال خود را بیان نمایید زیرا مسئله مورد گفتگو در جامعه است و بعضی از بزرگان فتوی به عدم جواز داده اند و احیاناً موضع گیری های تندی در این رابطه مطرح می شود ؟ - پایگاه اطلاع رسانی آیت الله سید علی حسینی اشکوری

آیا ممکن است در رابطه با سئوال فوق الذکر استدلال خود را بیان نمایید زیرا مسئله مورد گفتگو در جامعه است و بعضی از بزرگان فتوی به عدم جواز داده اند و احیاناً موضع گیری های تندی در این رابطه مطرح می شود ؟

چناچه گفته شد ظاهراً اشکالی در نمایش و بازی کردن نقش آن حضرات صلوات الله علیهم اجمعین بعنوان اولی وجود ندارد. زیرا اولاً :انبیاء وائمه علیهم السلام و حضرت ابی الفضل علیه السلام در میان جامعه با مردم زندگی می کردند و همه اقشار مردم از مومن وفاسق ، کافر و بت پرست چهره منوّر آن بزرگواران را می دیدند آیا احتمال فرق داده می شود میان نگاه به سر و صورت و چهره مبارک آن حضرات و نگاه به عکس و تصویر و تمثیل و نقش نمایش آنان ؟ آری نسبت به خصوص حضرت بقیه الله الاعظم حضرت صاحب الامر بخاطر وجود محذوراتی بویژه که اقتضای حکمت باری تعالی برغیبت آن جناب است نمایش آن صحیح نیست ثانیاً :از روزگاران گذشته در بعضی از مناطق در ایام عاشورا تعزیه خوانی مرسوم بوده است و فقهای عظام بر آن ایراد نگرفته اند ثالثاً عکس و ترسیم بعضی ائمه مانند عکس مبارک امیر المومنین و سید الشهدا وامام رضا و حضرت عباس علیهم السلام در بخشی از جامعه اسلامی رواج دارد و هیچ گونه مخالفتی از سوی فقها ی بزرگ نسبت به آن انجام نگرفته است.
برچسب ها: ؛
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دفتر آیت الله سید علی حسینی اشکوری می باشد.
Designed By MSH313